afacerea - vanzarea de floricele de porumb
![Afacerea ta - vanzarea de floricele de porumb (popcorn castiga la vanzare) afacerea - vanzarea de floricele de porumb](https://webp.images-on-off.com/26/349/434x291_wkrcz0coan88ef5ajcac.webp)
Popcorn este foarte popular nu numai printre fanii superproducții americane, dar, de asemenea, în populația românească. Popcorn cumpăra tot - atât pentru adulți cât și pentru copii.
Cel mai simplu și mai ieftin mod de a începe producția de popcorn - munca la domiciliu. Trebuie doar să cumpere o unitate de acasă ieftin cântărind 1,5-2 kg, si costa 80 USD, un sac de cereale, aditivi și ambalaje speciale (puteți chiar pungi de plastic simplu). Produsul finit poate fi luată în următoarele câteva grajduri.
A doua Capacitatea de a închiria un loc (2-3 m), într-un magazin mare magazin alimentar, cafenele, campus, sau pe stradă, în pasajul în care mulți adolescenți și adulți tineri. Aici puteți seta dispozitivul pe o masă sau mai bine cărucior speciale. Căruciorul nu este ieftin - aproximativ 500 USD, dar în schimb veți obține o varietate de dispozitive pentru a se potrivi bunurilor și posibilitatea de a muta în orice loc convenabil.
Expertii nu recomanda cumpararea echipamentelor de uz casnic pentru producerea de popcorn, acesta este de încredere și de multe ori se descompună. Importate masini mai scumpe, dar mai bine echipate și chiar și un built-in capota, care este foarte facilita majorarea viitoare în SES.
prețurile pentru prelevarea probelor și indicele de performanță pe unele dispozitive pentru producerea de popcorn.
O parte importantă a succesului dvs. de tranzacționare predpriyatiya- acest interval. Depind pe ea și numărul de clienți și profitul.
soiuri speciale de porumb - componenta principală pentru producția de popcorn. De la un kilogram de materie primă se transformă în 60-80 bucăți de popcorn. Sac (22,7 kg) costă 34-36 USD.
In plus fata de porumb pentru popcorn folosind condimente și aditivi speciali. Sare CULOARE POP, de exemplu, dă fulgii de maro, verde, roz sau albastru. Costul de 1,8 kg de sare - 9,5 USD.
GLAZE POP face fulgi dulci, oferindu-le un gust de căpșuni, cireșe, ciocolata, etc, și le sparge crusta de bomboane albastru, galben, verde sau roșu. Ambalaj cu o greutate de 0,8 kg este de 4,5 USD.
FLAVACOL - sare fina cu caroten. fulgi dau aroma si culoarea care atrag cumpărători. 1 kg de acest aditiv este de 3 USD, iar rata este de la 0,5 la 1 linguriță 6-8 porții.
Aditivii Cimbru MIX da branza savuroase floricele aroma, pizza, smantana si ceapa, sau kebab bacon. Acest floricele de porumb este foarte popular, nu numai în rândul copiilor, ci și la consumatorii de bere pentru adulți.
Uleiul de cocos dă fulgi de porumb și o culoare galben tipic delicios, gust deosebit si aroma. Vine de barili de petrol 22,7 kg, în valoare de 65 de dolari, și are o perioadă lungă de valabilitate.
În ceea ce privește ambalarea, alegerea este largă - de la pungi de plastic pentru pahare colorate de producție românească sau străină. Prețul variază în funcție de forma și producătorul - de la 0,01 până la 1 USD pe bucata.
Producția internă de popcorn.
American de fabricație aparate STIR CRAZE - 80 USD
sac de cereale - 35 USD,
Suplimente speciale -20 USD
Upakovka- 15 USD.
Cand en-gros 1500 portii de popcorn la 0,2 USD, venitul tau va fi de 268 USD pe săptămână. câștigurile pe săptămână (net de cheltuieli) - 198 USD, 792 USD mesyachnaya-.
Tranzactionarea pe stradă.
porumb (245 USD);
suplimente nutritive (140 USD);
materiale de ambalare (105 USD);
electricitate (15 USD)
cele mai multe mașini produs
În condițiile zilei de muncă de cel puțin 8 ore va vinde aproximativ 350 de portii pe zi de USD 0,26. venitul tau lunar va fi de aproximativ 2730 USD. Venituri (net de cheltuieli) - aproximativ 2025 USD pe lună.
Bazat pe site-ul materiale www.equipnet.ru
* Articolul 8 ani. Poate conține informații învechite